Veterinerlik 5 Yıl 3500 Dolar

Hayvanlara olan sevgiliniz için ve onlara yardımcı olabilmek adına Veterinerlik okumak istiyorsanız şayet ülkemiz standartlarında epey yüksek bir puan...

İçindekiler

Veterinerlik 5 Yıl 3500 Dolar

Hayvanlara olan sevgiliniz için ve onlara yardımcı olabilmek adına Veterinerlik okumak istiyorsanız şayet ülkemiz standartlarında epey yüksek bir puan almanız gerekiyor. Tabii ki sınav stresini yaşamadan bu puanlar alınmıyor. Veterinerlik okumak bir tutku işi. Bu mesleği Türkiye koşullarında olduğu gibi dünyanın her yerinde yapabilmek gayet mümkündür. Kariyer anlamında kendinize böyle bir meslek seçtiyseniz şayet Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi sayesinde yurt dışında 5 yıl lisans programı ile eğitim veren üniversite bünyesinde öğrenci olabilirsiniz. 5 yıllık lisans programının dışında bir yıl boyunca Rusça hazırlık dersleri alacağınız üniversitenin senelik harç bedeli sadece 3500 dolardır. Gerçekten çok düşük maliyetlere hayalinizdeki bölümde öğrenci olacaksınız.

Yaklaşık 50 hektar gibi çok geniş bir arazi üzerine kurulmuş olan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi yemyeşil doğası ile da dikkatleri çekmektedir. Üniversite modern altyapıları ve teknolojik destekli laboratuvarları sayesinde öğrencilere çok iyi bir eğitim sunmaktadır. 30 bin civarında öğrencinin hala eğitim aldığı üniversite Türk öğrencilerinin Veterinerlik bölümünde okuyabilmeleri için kapılarını açıyor. Hiçbir şekilde sınava girmenize gerek yok. Bu bölümde okumanın tek şartı lise mezunu olmak. Üstelik meslek lisesi ya da düz lise gibi bir ayrım da söz konusu değil. Sadece lise diploması yani transkript belgesi elinizde ise üniversitenin başvurularından yararlanabiliyorsunuz. Rusça hazırlık eğitiminin yanı sıra yurt dışından gelen yabancı öğrencilerle İngilizce dil bilginizi de pekiştirebilirsiniz.

Dünyanın en prestijli okulları arasında bulunan ve Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi 1960 yılında kurulmuştur. 2800 civarı öğretim görevlisi olan okulda 216 profesör görev yapıyor. Sadece lisans eğitimi değil aynı zamanda yüksek lisans ve doktora programları da vardır. Dünyanın her yerinden gelen öğrencilere verdiği çifte diplomalar sayesinde ününü her geçen gün artırmaktadır. Veterinerlik öğrencileri de üniversitenin verdiği çift diploma imkanından yararlanmaktadır. Pek çok uluslararası çalışma grubuna dahil olabilir, öğrenci değişim programlarıyla ufkunuzu genişletebilirsiniz. Geniş kampüsü içinde 11 adet yurt binası vardır. Konaklama konusunda da çok cüzi rakamlar ödemeniz yeterlidir. Moskova’da bulunan üniversite sayesinde şehirdeki bütün sosyal ve kültürel etkinliklerin içinde bulunma şansı kazanacaksınız.

17 fakültesi ve çok geniş bir akademik personel sayısı olan üniversitede gençler yüksek vasıflı kişiler halinde mezun olurlar. Veterinerlik bölümünde okuyarak yani veteriner hekim olarak dünyanın her yerinde çalışabilirsiniz. Rusça öğreneceğiniz için ana diliniz gibi konuşmanız nedeniyle Rusya’da da gayet rahat iş bulabilirsiniz. İsterseniz kendi kliniğimizi açabilir yahut hayvan hastanelerinde çalışabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine giderek Veterinerlik bölümü ile alakalı en geniş bilgileri almanız mümkündür. Mezun olduğunuzda neler yapabileceğiniz, nerelerde çalışabileceğiniz ile alakalı hususlar da danışmanlarımız tarafından size aktarılacaktır. En doğru bilgileri almayı ve kayıt işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde sürdürülmesini arzu ediyorsanız Eurostar profesyonelliğinden yararlanabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!