Mimarlık 5 Yıl 4750 Dolar

Doğru meslek dalını seçmek gerçekten çok önemli. Özellikle üniversite eğitiminde gençlerin hem geleceklerine iyi bir kariyer ile başlamaları, hem de...

İçindekiler

Mimarlık 5 Yıl 4750 Dolar

Doğru meslek dalını seçmek gerçekten çok önemli. Özellikle üniversite eğitiminde gençlerin hem geleceklerine iyi bir kariyer ile başlamaları, hem de sevdikleri ya da ilgi duydukları alanda okumaları için doğru tercihleri yapmaları gerekiyor. Ülkemizde mevcut sınav sistemi ne yazık ki zaman zaman öğrencilerin istedikleri bölümde okumalarını zorlaştırıyor. Özellikle Mimarlık bölümünde okumak isteyen gençlerin sınav konusunda epeyce ter döktükleri bir gerçektir. Oysa şu anda Rusya’da bulunan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi sayesinde bu bölümde hiçbir sınava girmeden okumak mümkün. Son yıllarda yurt dışında okuyan Türk gençlerinin sayısı giderek arttığı için bu alternatif son derece kıymetli. Yani herhangi bir sınava girmeden başvuruda bulunulması büyük bir şans anlamına geliyor.

Mimarlık genel olarak dünyanın her yerinde iş bulmayı kolaylaştıran bir meslek dalıdır. Seçtiğiniz alanda dünyanın en iyileri arasına girebilirsiniz. Akademik personeli ve birimleri ile hiçbir genci yarı yolda bırakmayacak olan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi Mimarlık bölümünde öğrenci olarak gelecekte yapacağınız mesleği şimdiden onore edebilirsiniz. Yurt dışında bu bölümde okumanın maliyeti ise sadece 4750 dolar. Tabii ki bu rakam Dünya standartlarına göre oldukça düşük olduğu için büyük bir avantaj oluyor. 5 yıllık bir lisans eğitimi olan bölümün 1 yıl Rusça hazırlık eğitimi var. Gençler anadili gibi Rusça öğrenmeyi bu sayede gerçekleştirebiliyorlar.

Yıllık harç miktarlarının düşük olması özellikle Avrupa’da ya da dünyada iyi bir bölümde okumanın hayalini kuran gençler için büyük bir şans anlamına geliyor. Ülkemizde sınav sisteminin kurbanı olan pek çok genç artık yurt dışında eğitim alma imkanına kavuşuyor. Lise diplomaları ile Mimarlık bölümüne kayıt yaptıran çok sayıda Türk gencinden biri de siz olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri ile irtibata geçmek olacaktır. Sizleri her konuda yönlendirecek olan akademik personel hem teknik, hem de pratik anlamda en iyi eğitim almanızı sağlayacak. Pek çok staj imkanı bulunan Halkların Dostluğu Üniversitesi sayesinde farklı dil ve kültüre sahip kişilerle de tanışacaksınız.

Geleceğin mimari olmak isteyen ve dünya standartlarına uygun çağdaş fikirlerini hayata geçirmeyi arzulayan gençlerimiz lise diplomaları ile başvurusu sürelerini kaçırmadan hemen işlemlerini başlatabilirler. Akademik süreç içerisinde bulunmak isteyenler de lisans eğitiminden sonra yine Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi yüksek lisans veya doktora programlarına dahil olabilirler. Sınavsız yurtdışı eğitimi için 4750 dolar ödeyerek Mimarlık bölümünde öğrenci olmak isteyenler kendilerine en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerine gidebilirler. Hiçbir eksiğiniz olmadan üstelik çifte diploma sahibi olarak mezun olduğunuzda uluslararası platformlarda rahatlıkla iş bulacaksınız. Mesleğe yönelik tasarım zenginliği ve alan bilgilerindeki teknik bilgileri sayesinde pek çok ünlü mimarlardan dersler alacaksınız. Doğru tercihler yaparak ve üstelik sınava girmeden hemen Rusya’da öğrenci olmanın avantajını yakalamak için acele edin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!