Siyaset Bilimi 4 Yıl 4.250 Dolar

Siyasete atılmayı düşünüyorsanız elbette bu konuda sağlam bir temeliniz olmalı. Gençler siyasi konulara olan yakınlıkları ve yatkınlıkları nedeniyle...

Siyaset Bilimi 4 Yıl 4.250 Dolar

Siyasete atılmayı düşünüyorsanız elbette bu konuda sağlam bir temeliniz olmalı. Gençler siyasi konulara olan yakınlıkları ve yatkınlıkları nedeniyle üniversite eğitimlerinde Siyaset Bilimi okumayı arzu ediyorlar. Bu bölümü tercih ederken elbette hem ülkemizde, hem de dünyada önemli bir siyasetçi olmak hedefleriniz arasında olabilir. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz ve Siyaset Bilimi konusunda yine dünyanın en yetkin bilim insanlarından dersler alabileceğiniz halkların dostluğu üniversitesi önemli bir fırsat sunuyor. 4 yıllık lisans programı dahilinde Türk gençlerine sadece senelik 4.250 dolar ödeyerek davet eden üniversitede herhangi bir sınava girme zorunluluğu yoktur. Gençler yalnızca eğitim dilinin Türkçe olması nedeniyle 1 yıllık hazırlık sınıfında eğitim alırlar. Göreceğiniz dersler ana diliniz gibi Rusça konuşmanıza sebep olacağı için ilerleyen zamanlarda Rusça siyasetinde de önemli bir figür olabilirsiniz.

Siyaset Bilimi okuyarak dünya siyasetini yöneten insanlar arasına isminizi yazdırabilirsiniz. Üniversitede alacağınız lisans eğitiminiz sonrasında akademik olarak yolunuza devam etmek isterseniz lisansüstü ve doktora programlarına kayıt yaptırmanız da söz konusu olacaktır. Sadece 3250 dolar gibi cüzi bir rakam da harç bedelini ödeyen gençlerimiz yurtdışında okuma hayallerini gerçekleştiriyor. Lise mezuniyet diploması ile herhangi bir sınav olmadan dünyanın en iyi eğitim veren okullarından birinde çok kültürlü bir ortamda öğrencilik yapacaksınız. Moskova’da bulunan ve dünyanın her yerinden öğrenci ağırlayan Rudn Halkların dostluğu Üniversitesi sayesinde çifte diplomanız olacak.

Üniversitenin kuruluşu 1960 yılına dayanmaktadır. Oldukça geniş bir arazide yer alan yerleşkenin içerisinde 11 adet konforlu yurt bulunmaktadır. Öğrenciler isterlerse tek kişilik ya da çift kişilik odalarda konaklayabilir. 24 saat sıcak su, internet ve her türlü konforun var olduğu yurtların maliyeti oldukça düşüktür. Siyaset Bilimi öğrencisi olduğunuz takdirde üniversitenin öğrenci kulüplerinde aktif rol olabilir ve anlaşmalı bulunan diğer üniversitelerle iş birliği projelerinde yer alabilirsiniz. Yine Rusya’da staj yapabilme imkanınız olacaktır. Ülkenin en ünlü siyasetçilerinden dersler göreceğiniz gibi teorik anlamda tam donanımlı bir siyaset bilimcisi olarak mezun olacaksınız. Ülkemizde YÖK denkliği sınavına girerek mecliste ya da kamuda çalışma imkanı bulmanız da gayet kolaydır.

Hayallerinizi ertelemekten vazgeçin ve yurtdışında okumanın sağlayacağı avantajları Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi sayesinde keşfetmeye başlayın. Bu konuda size yardımcı olacak uzman kişileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinde bulabilirsiniz. Sayısız gencin geleceğini aydınlatan ve yurtdışı bağlantıları sayesinde konforlu bir eğitim hayatı sunan danışmanlara bütün sorularınızı yönelterek doğru cevapları alabilirsiniz. Üniversite hakkındaki bilgileri edineceğiniz gibi kayıt işlemleriniz ile alakalı her türlü evraklarınızı danışmanlarınız sayesinde kolayca tamamlayabilirsiniz. 30 binin üzerinde öğrencinin eğitim aldığı Halkların Dostluğu Üniversitesi bünyesindeki 17 fakülte ve 480 lisans bölümü her geçen gün Türk öğrenciler tarafından daha fazla talep görmektedir. Geniş kampüs imkanları ve uygun konaklama ücretleri sayesinde zorluk çekmeden öğrencilik hayatı sürdüreceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!