Diş Hekimliği 5 Yıl 8500 Dolar

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi artık Diş Hekimliği okumak isteyen gençlerin umudunu yeşertiyor. Rusya'dabulunan üniversite 17 fakültesi ve...

Diş Hekimliği 5 Yıl 8500 Dolar

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi artık Diş Hekimliği okumak isteyen gençlerin umudunu yeşertiyor. Rusya’da bulunan üniversite 17 fakültesi ve 2799 öğretim görevlisi ile tüm dünyadan gençlerin okumak istediği kurumların başında geliyor. Hem İngilizce hem de Rusça eğitimler verilen üniversite Moskova’da bulunması nedeniyle de gençlerin tercih sebebi haline geliyor. 480 lisans programının bulunduğu üniversite Diş Hekimliği konusunda eğitim almak isteyen gençlerimize sınavsız lisans şansı sunuyor. 5 yıl süren diş hekimliği bölümünde ayrıca 1 yıl Rusça hazırlık dersleri görülmektedir. Gençler aldıkları Rusça eğitim sayesinde yabancı dil bilgilerini geliştirerek mezun olduklarında Rusya veya Rusça konuşulan diğer ülkelerde isterlerse kendi kliniklerini açabilir hastanelerde veya başka kliniklerde çalışabilirler.

Diş Hekimliği gerçekten puanı çok yüksek ama gelecek anlamında gençlere iyi maaşlar alabilecekleri mesleklerden bir tanesi olduğu için oldukça popüler. Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi 1960 yılı itibariyle eğitim verdiği her alanda çağı yakalamış ve gençlerin bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir kurumdur. Bütün öğrenci ihtiyaçlarına uygun şekilde modern teknik imkanlarla donatılmış kampüsünün yanı sıra konaklama seçenekleriyle de gençlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Oldukça merkezi bir alanda bulunan kampüsün içinde 11 tane yurt vardır. Bu yurtlar metro duraklarına yakın olmaları nedeniyle ulaşımda hiçbir sıkıntı olmadan gençlerin konaklamasını sağlamaktadır. Yurt ücretleri de son derece düşüktür.

Sınavsız bir şekilde yurtdışında özellikle dünyanın en çok tercih edilen üniversitelerinden birinde Diş Hekimliği okumak istiyorsanız senelik sadece 8500 dolar harç bedeli ödemeniz yeterli. Ülkemizde bile özel üniversitelerde çok daha yüksek rakamlara alabileceğiniz bu eğitimi Rusya’da özellikle Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi kapsamında almanız büyük bir avantajdır. Mezun olduğunuzda çift diploma elde edeceksiniz ve bu çift diploma sayesinde ülkemizde, Rusya’da veya dünyanın herhangi bir yerinde rahatlıkla mesleğinizi icra edebileceksiniz. 216 profesörün görev aldığı üniversite yabancı dil eğitiminde de gençleri donanımlı bir şekilde eğitmektedir. Çok uluslu bir eğitim kurumu olduğu için de yurt dışından sayısız ülkeden 30 bini aşkın öğrencinin eğitim gördüğü bir üniversite haline gelmiştir.

Hayallerinizde Diş Hekimliği okumak varsa ve yurtdışında uygun rakamlara lisans eğitimini tamamlamak istiyorsanız Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi iyi bir tercih olacaktır. 50 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş olan üniversitede sadece lise diploması ile başvurmanız halinde 5 yıllık lisans programıyla diş hekimliği bölümü öğrenci olmanız için büyük bir avantaj sunuyor. Ekstra bir yıl alacağınız Rusça hazırlık dersleri sayesinde de yabancı dilinizi geliştireceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinden başvuru tarihleri ve kayıtlar ile alakalı ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Eğitim koşulları ya da hazırlık süreci ile alakalı merak ettiğiniz bütün bilgileri Eurostar danışmanlarınızdan öğrenebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!