Sosyoloji 4 Yıl 4200 Dolar

Dünyada mesleki olarak yükselen trendlere bakıldığı zaman Sosyoloji bölümünden mezun kişilerin epeyce önemli kariyerler yaptığını görebilirsiniz.Hem akademik anlamda geniş bir...

İçindekiler

Sosyoloji 4 Yıl 4200 Dolar

Dünyada mesleki olarak yükselen trendlere bakıldığı zaman Sosyoloji bölümünden mezun kişilerin epeyce önemli kariyerler yaptığını görebilirsiniz. Hem akademik anlamda geniş bir çalışma alanı bulunması hem de Sosyolog olarak pek çok kurumda çalışılması nedeni ile gençler bu bölüme daha fazla ilgi duyuyorlar. Toplum bilim alanında yapılan çalışmalar son yüzyılda giderek arttığı için siz de bu bölümde okuyarak kolaylıkla iş bulacağınız bir meslek edinebilirsiniz. Ülkemizde Sosyoloji bölümünde okuyabilmek için sınavlara girmeniz gerekiyor ancak artık sene kaybetmeden ve sınav stresini unutarak hemen Rusya Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi başvuru imkanlarından yararlanabilirsiniz. 1 yıl Rusça hazırlık 4 yıl lisans eğitimi olan bölüm sayesinde sınavsız bir şekilde öğrenim hayatınıza başlayacaksınız.

Senelik harç bedelleri öğrencilerin hayallerini ertelemelerine sebep olabiliyor ancak Rusya üniversitelerinde durum çok daha pozitif. Yani Avrupa’da eğitim alırken ödeyeceğiniz yüksek rakamları Rusya’da okurken ödemeyeceksiniz. Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi Sosyoloji bölümü yıllık harç bedeli sadece 4200 dolardır. Bir yıl için gayet uygun olan bu rakamı isterseniz peşin isterseniz taksitle ödeyebilirsiniz. Öğrenciler için her türlü kolaylığı düşünen üniversite sınav yapmadan gençleri sadece lise diplomaları ile kabul etmektedir. Rusça eğitim verilmesinin yanında İngilizce pratik yapma şansı da bulacağınız için oldukça şanslısınız. Dünyanın pek çok yerinden gelen gençlerle festivaller, etkinlikler ve öğrenci kulüpleri vasıtası ile kolaylıkla kaynaşacak ve yabancı dil pratiği yapacaksınız.

Hayallerimizde Sosyoloji bölümünde okumak varsa 1960 yılında Moskova sınırlarında kurulmuş olan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi sizin için iyi bir seçenektir. Eğitim alırken nerede kalacağınızı kesinlikle merak etmenize gerek yok çünkü üniversitenin kampüsünde son derece teknolojik donanımlarla ve konforlu bir şekilde donatılmış olan 11 adet yurt binası bulunmaktadır. Yurt binaları ile metro çok yakın olduğu için şehirden kopmadan eğitim hayatınızı dinamik bir şekilde sürdürebilirsiniz. Uluslararası çalışma grupları ve ortak eğitim programlarına dahil olması yüzünden üniversite sayesinde Sosyoloji alanında pek çok çalışmada bulunabilirsiniz. Ülkede ekonomik anlamda zorluk çekmeyen gençler, yeme içme, barınma ya da ulaşım gibi konularda da gayet cüzi rakamlar ödeyerek hayatlarını sürdürüyorlar.

Geleceğiniz için yapacağınız en iyi şey Sosyoloji eğitimini yurtdışında almak için atacağınız adımdır. Senede sadece 4200 dolar ödeyerek hem Rusça hazırlık eğitimi alacak, hem de istediğiniz bölümde okumuş olacaksınız. Alacağınız hazırlık eğitimi ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edildiği için mezun olduğunuzda ülkemize dönerek rahatlıkla Sosyoloji alanında çalışmalar yapabilir ya da kariyer planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde gençlerin başvurularını kabul eden üniversite son derece güvenli bir yerdir. Danışmanlarımız bütün eğitim hayatınız boyunca yanınızda olacakları için kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Düşük eğitim masraflarıyla yurtdışında dünya standardında bir eğitim almak isteyen gençlerimiz artık üniversite sınavlarına unutarak doğrudan geleceklerine odaklanabilirler.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!