Kimya 4 Yıl 3500 Dolar

Kimya bölümü okuması en zevkli ama aynı zamanda zor bölümlerden bir tanesidir. Gençlerin bu bölümü tercih etmelerindeki sebep elbette mezun olunduklarında...

İçindekiler

Kimya 4 Yıl 3500 Dolar

Kimya bölümü okuması en zevkli ama aynı zamanda zor bölümlerden bir tanesidir. Gençlerin bu bölümü tercih etmelerindeki sebep elbette mezun olunduklarında bulacakları iş imkanı ve yapacakları kariyer oluyor. Doğru hedef belirleyen kişiler için mesleki seçim yapmanın en önemli koşulu geleceklerini garanti altına alacak bir okuldan mezun olmalarıdır. Üniversite seçimi her genç için son derece önemlidir ve bu noktada sınavlarla boğuşmak yerine artık dünyadaki trendleri yakalamanın zamanı geldi. Rusça Türk gençleri için pek çok üniversitede eğitim imkanı sunuyor bunlardan biri de 1960 yılında Moskova’da kurulmuş olan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesidir. Üniversite Kimya bölümünde okuma hayalleri olan gençlere sadece lise diplomalarıyla eğitim almaları için kapılarını sonuna kadar açıyor.

1 yıl Rusça hazırlık ve 4 yıl lisans eğitimi olan Kimya bölümünde öğrenci olmanın sayısız avantajı var. Her şeyden önce çifte diploma ile mezun olan gençler dünyanın neresinde olursa olsun en iyi laboratuvarlarda görev alabilirler. Özellikle Rusya, Türkiye gibi önde gelen ülkeler dışında Avrupa’da da rahatlıkla kimya alında çalışmalar yapabilir yahut ilaç firmalarında kariyer basamaklarını hızlıca tırmanabilirler. Sadece senede 3500 dolar ödeyerek iyi para kazanacağınız ve gelecek kaygısı yaşamadan hayatınıza devam edeceğiniz bir iş sahasında eğitim almış olacaksınız. Üniversitenin kimya laboratuvarları ve diğer üniversitelerle yaptığı ortak çalışmalar sayesinde kendinizi en iyi şekilde donatılmış bir işgücü olarak göreceksiniz.

Lise mezunu olan ve diplomasını ibraz eden her gencin yurtdışında en uygun rakamlara okumasına olanak tanıyan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi Kimya bölümü eğitim dili Rusçadır. Yaklaşık 10 ay boyunca gençler en iyi hocalardan az kişilik sınıflarda eğitim görmekte ve böylece ana dilleri gibi Rusça konuşabilmektedir. 4 yıl boyunca yabancı dilinizi daha da pekiştirecek üstelik yurt dışından gelen diğer öğrencilerle İngilizce konuşma şansı elde edebileceksiniz. Farklı kültürleri tanımak ve senede sadece 3500 dolar ödeyerek maddi gücünüzü zorlamadan yurtdışında eğitim almak hayallerinize giden yolu kısaltır. Kendinize olan güveninizin artacağı ve her türlü sosyal kültürel faaliyet içinde yer alacağınız bu şansı kullanmak için başvuru sürelerini kaçırmamak gerekiyor.

30.000 üzerinde öğrencinin okuduğu üniversite yurt dışından gelen öğrencilerin konaklaması için sahip olduğu 11 adet yurt binası bulunmaktadır. Kampüsteki yurtlar son derece modern ve gençlerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahiptir. Metro durakları sayesinde şehirle üniversite hayatı iç içe geçmiştir. Oldukça cüzi konaklama bedelleri ödeyerek şehirde ev tutmak da mümkündür. Hem pratik anlamda kendinizi geliştirebileceğiniz ortamlar bulacak, hem de teorik olarak ülkenin en iyi 216 profesöründen ders alacaksınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri 2799 öğretim görevlisi olan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi Kimya bölümü lisans programı için Türk gençlerinin kayıt işlemlerini tamamlıyor. Danışmanlar sayesinde uçak biletinizi ucuza alabilir, havaalanında karşılanabilir ve eğitim hayatınızı sorunsuz geçirebilirsiniz

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!