Hemşirelik 4 Yıl 3500 Dolar

Sağlık sektöründe en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden bir tanesi de Hemşirelik olduğu için gençlerimiz bu bölümde okumak adına gecelerini gündüzlerine...

İçindekiler

Hemşirelik 4 Yıl 3500 Dolar

Sağlık sektöründe en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden bir tanesi de Hemşirelik olduğu için gençlerimiz bu bölümde okumak adına gecelerini gündüzlerine katıp yüksek puanlar almaya çalışıyorlar. Ne yazık ki ülkemizdeki sınav sistemi yüzünden hemşire olmak isteyen gençlerimiz gereken puanı almadıkları takdirde ya bir sene daha bekleyip tekrar sınava giriyorlar yada başka bir bölüme yöneliyorlar. Bu stresle karşı karşıya kalmak istemeyenler ise yurtdışı eğitim olanaklarını tercih ediyorlar. Siz de Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi sayesinde Hemşirelik bölümünde öğrenci olabilirsiniz. Üstelik sınava girmeyeceksiniz ve herhangi bir uygulama söz konusu olmadığı için sadece lise diplomanızla başvuruda bulunabileceksiniz.

Üniversiteye kayıt yaptıran gençler bir yıl Rusça hazırlık eğitimi görmektedir. Hemşirelik bölümü lisans süresi 4 yıldır. Senelik 3500 dolar gibi çok cüzi bir harç bedeli ödeyerek bu bölümde eğitimimizi sürdürebilirsiniz. Gerçekten ülkemiz koşullarında bile çok cüzi rakamlara tekabül eden bu eğitim fırsatı sayesinde artık siz de dünyanın bütün hastanelerinde veya kliniklerinde tercih edilecek bir hemşire haline gelebilirsiniz. Sağlık sektöründe isim yapmış pek çok bilim insanı ile çalışan üniversitenin klinikleri ve gelişmiş alt yapıları, teknolojik aletlerle donatılmış laboratuvarları sayesinde uygulamalı dersler alacaksınız. Gençlere staj imkanı da sunulduğu için teorik bilgilerinizi de çok rahat bir şekilde staj yaparak pratiğe dökme imkanı bularak, kendinizi daha iyi yetiştireceksiniz.

1960 yılında kurulmuş olan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi bugün hala 30.000 üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu üniversitede okuyan gençler çok rahat bir şekilde uluslararası bir çevre edinirler. Okuldaki eğitim kalitesinin yüksek olmasının yanı sıra verdiği çift diploma ile de gençlerin gelecekte çok iyi işlere yerleşmeleri ve mesleklerini çok iyi koşullarda icra etmeleri söz konusu olur. Üniversiteye ait yerleşkede 11 adet yurt binası bulunur. Hemşirelik bölümünde okuyan gençler isterlerse bu yurt binalarında yine çok ucuz rakamlara kalabilirler. Yurtların merkezi bir yerde olmasının yanı sıra metro ulaşımı da gayet kolaydır.

Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi yaklaşık 50 hektarlık bir alan üzerine kuruludur. Son derece yeşil ve güzel bir yerleşkeye sahiptir. 1 milyon 900 bin civarında yayına erişim veren geniş kütüphanesinin yanı sıra 17 fakültesiyle de göz doldurmaktadır. Senede yalnızca 3500 Dolar ödeyerek bu denli prestijli bir üniversitede Hemşirelik okuyabilir ve ülkemize döndüğünüzde hastanelerde rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Alacağınız Rusça hazırlık eğitimi sayesinde yabancı dil bilginiz de iş bulurken size kolaylık sağlayacaktır. Uluslararası çalışma grupları ve ortak eğitim programları sayesinde üniversite bünyesindeki her türlü etkinlikte görev alabilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Geniş laboratuvarları ve Moskova’da bulunan sayısız hastanede staj imkanı sunulması açısından mesleğinizi en iyi şekilde icra etmenin bütün yollarını öğreneceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkez ofislerine giderek bu önemli fırsatı lehinize çevirip eğitim hayatınızı başlatabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!