Rus Dili Ve Edebiyatı 4 Yıl 5100 Dolar

Eğer Rus diline karşı yoğun bir ilginiz varsa bu dili en iyi öğrenebileceğiniz yer hiç kuşku yok ki Rusya'dır. Hem ülkenin kültürünü alarak, hemde...

Rus Dili Ve Edebiyatı 4 Yıl 5100 Dolar

Eğer Rus diline karşı yoğun bir ilginiz varsa bu dili en iyi öğrenebileceğiniz yer hiç kuşku yok ki Rusya’dır. Hem ülkenin kültürünü alarak, hem de bu dili tam merkezinde öğrenmek büyük avantajdır. Rus dili ve edebiyatı lisans eğitimi almak da bu öğrenmeyi pekiştirecektir o nedenle yurtdışında bu yönde öğrenim görürseniz amacınıza daha kolay bir şekilde ulaşırsınız. Rusya Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi sınavsız Türk öğrencileri kabul ettiği için siz de Rus dili ve edebiyatı okumak adına hemen bu şansı değerlendirebilirsiniz. Böylece ülkenin tarihini, kültürünü ve dilini en iyi şekilde öğrenerek mezun olursunuz. Zaten lisans bölümünün hemen öncesinde bir yıl boyunca Rusça hazırlık göreceğiniz içinde ekstra yoğun bir şekilde dil öğrenmiş olacaksınız.

Türkiye’de gece gündüz çalışıp sınav stresi yaşamak yerine hayalinizdeki Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü okumak için Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi tercihinde bulunun ki böylece hiçbir sınava girmeden lisans hayatınıza başlayın. Bu bölümden mezun olduğunuzda öğretmen olabilir, Rusça konuşulması gereken her yerde çalışabilirsiniz. Özel ders verebilir yahut konsolosluk ya da elçilik gibi kurumlarda da rahatlıkla görev alabilirsiniz. Çeviri yapacak kadar iyi Rusçanız olacağı için 4 yıllık lisans eğitiminizden sonra akademik çalışmalara da yönelebilirsiniz. Halkların Dostluğu Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora programları da bulunmaktadır.

Geleceğinizi doğru şekilde yönlendirirseniz eğer hayalinizdeki mesleği yaparken çok yüksek ücretler de kazanabilirsiniz. Öncelikle Rus Dili ve eEdebiyatı okuyarak elde edeceğiniz dil bilginiz sayesinde mütercim tercüman olarak çalışabilirsiniz. Çifte diplomalı olacağınız için ülkemizde YÖK denkliği sınavlarına girip hemen konsolosluklarda ya da Rusça konuşulan, çeviri yapılması gereken her kurumda rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Bu bölümden mezun olmak size gerçekten sayamayacağımız kadar çok büyük avantajlar sağlayacak ve iyi kazanan filologlar arasına girmenize sebep olacaktır. Üstelik Türkiye ve Rusya değil, sahip olduğunuz Rusça bilginiz sayesinde dünyanın her yerinde çalışabilirsiniz. En kaliteli ve en prestijli üniversitelerinden birinde dünyanın en kıymetli akademisyenlerinden alacağınız dersler sonunda kendinizi hayallerinize kavuşmuş olarak görebilirsiniz.

Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümü senelik 5100 dolar harç ücretine sahiptir. Bu rakam oldukça uygun bir harç bedelidir. Kendisini geliştirmek için yurtdışında okumayı hayal eden gençler Avrupa’daki üniversitelerin yüksek harç bedelleri yüzünden yurt dışında okumaya cesaret edemiyorlar ama Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi sayesinde maddi açıdan zorlanmadan lisans bölümden mezun oluyorlar. Sadece lise diplomanızla başvurabileceğiniz Rus Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenci olmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşün. İletişime geçtiğinizde merak ettiğiniz bütün sorulara cevap bulacaksınız. Üstelik üniversitenin istediği başvuru ve kayıt belgelerini de sizin yerinize temin ederek sıkıntısız bir şekilde üniversite hayatınızın başlamasına yardımcı olacaklardır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!