Ekonomi 4 Yıl 5100 Dolar

Ekonomi meslek açısından hem ülkemizde hem de dünyanın diğer ülkelerinde en geçerli mesleklerden biridir. Öncelikle bu mesleği seçen kişilerin sayısız...

İçindekiler

Ekonomi 4 Yıl 5100 Dolar

Ekonomi meslek açısından hem ülkemizde hem de dünyanın diğer ülkelerinde en geçerli mesleklerden biridir. Öncelikle bu mesleği seçen kişilerin sayısız çalışma alanı olur. Pek çok imkan sunan Ekonomi alanı özellikle küresel bazda düşünüldüğünde epeyce geniştir. Yurtdışında bu eğitimi alan gençler genellikle dünyanın bütün ülkelerinde kariyer yapma ve çalışma imkanı elde ederler. Türkiye’de ekonomi eğitimi veren fakülteler genelde yüksek puanları ile öğrencileri zorlamaktadır. Gençler bu bölümlerde okuyabilmek için yoğun bir şekilde ders çalışırlar ve sınava girerler. Puanların yükselmesi özellikle bölümü olan ilginin fazla olması ile alakalıdır. Bu tip durumlarla karşılaşan gençler sene kaybı yaşamamak ve sınavlarla uğraşmamak için genelde yurtdışında eğitim almak istiyorlar ve soluğu hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinde alıyorlar.

Yurtdışı eğitimi konusunda hevesli olan gençlerin öncelikle en doğru bilgilere ulaşmaları gerekiyor. Hangi okulda okunacağı çok önemlidir. Eğitim kurumunun kaliteli olması ve verilen eğitimin de dünya standartlarına uygun olması en önemli kriterler olmalıdır. Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi Ekonomi bölümü eğitimi aldığınızda bütün bu kriterleri tamamen karşılamış oluyorsunuz. Üstelik fazlasıyla avantajınız olacak. Öncelikte ekonomi konusunda alanında en yetkin akademisyenlerden ders alacaksınız. Eğitim dili Rusça olduğu için 1 yıl hazırlık göreceksiniz. Dersleri de Rusça alacağınız için mezun olduğunuzda ana diliniz gibi konuşacağınız bir diliniz olacak. Dünyanın diğer ülkelerinden gelen gençlerle de yine pratik olarak İngilizce konuşma şansınız olur.

Rusya’nın Moskova şehrinde bulunan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi Ekonomi bölümü seçildiği takdirde gençlerimiz mezunu olunca çifte diploma alırlar. Bu çifte diploma özellikle dünyanın her yerinde geçerli olan bu meslek adına oldukça önemlidir. İş bulmanızı kolaylaştırdığı gibi kendi ülkemiz tarafından da kabul edildiği için büyük bir şans anlamına geliyor. Tabii ki üniversitenin size sunduğu avantajların en büyüğü de sizi sınavsız bir şekilde kabul ediyor olmasıdır. Herhangi bir baraj ya da sınav olmadığı için sadece lise diplomanızla Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi’ne başvuruda bulunarak ekonomi bölümü öğrencisi olabilirsiniz.

Bu denli kaliteli ve küresel ölçekte eğitim veren bir üniversitenin harç rakamlarının yüksek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü Ekonomi bölümünde okumanın 1 yıllık maliyeti yalnızca 5100 Dolar. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu rakamdan çok daha fazlası ile karşılaşırsınız. Hatta ülkemizdeki özel üniversitelerde bile daha yüksek rakamlara harçlar ödenmektedir. Hem Rusça hazırlık alacaksınız, hem de çok cüzi rakamlara harç ödeyerek Rusya’da en prestijli okullarından birinde eğitim göreceksiniz. 30 bin civarında öğrencinin eğitim aldığı okulun kampüsünde bulunan 11 adet yurt konaklama konusundaki sıkıntılarınızı da ortadan kaldıracaktır. Son derece uygun ekonomik rakamlara Moskova’da ev kiralamak da tercihleriniz arasında olabilir. Keyifli ve kaliteli ve tamamen sizin seçimlerinize bağlı olarak sürdüreceğiniz öğrenim hayatından sonra iş bulma konusunda da gayet şanslı olacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!