Tarih 4 Yıl 3.300 Dolar

Yıllık harç ücreti olarak sadece 3.300 dolar ödeyerek Tarih öğrencisi olabilirsiniz. Yani bu bölümde okumak için artık üniversite sınavlarına çalışmanıza...

İçindekiler

Tarih 4 Yıl 3.300 Dolar

Yıllık harç ücreti olarak sadece 3.300 dolar ödeyerek Tarih öğrencisi olabilirsiniz. Yani bu bölümde okumak için artık üniversite sınavlarına çalışmanıza gerek yok. Oldukça cüzi olan bu harç bedeli sizi yurtdışında okumak için teşvik edebilir. Eğer ufkunuzu geniş tutuyorsanız ve hayallerinize ulaşmak istiyorsanız Rusya’nın en değerli üniversitelerinden olan Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi’nde öğrenci olmanızı öneririz. Türk öğrencilerini sınavsız bir şekilde lisans bölümlerine kabul eden üniversite 1960 yılından beri eğitim çıtasını sürekli artırmaktadır. Dünya sıralamasına girip en iyi ilk 1000 üniversite içinde bulunan kurum yaklaşık 50 hektarlık bir arazi üzerine kurulmuştur. Senelik yalnızca 3.300 dolar gibi cüzi bir rakam sayesinde siz de istediğiniz ve sevdiğiniz bölümde okuyacaksınız.

Toplum ve insan yaşamını ele aldığı için Tarih bölümü ve pek çok ülkedeki gençlerin ilgisini çeker. İnsanlığın var olduğu günden bugüne kadar geçmişini değerlendiren bir bilim dalı olmasının yanında geleceğe ışık tutması açısından da son derece önemlidir. Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi Tarih konusunda çok değerli bilim insanlarının derslere girdiği bir eğitim kurumudur. Dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden üniversitede Tarih bilimine meraklı sayısız öğrenci paneller, seminerler ve uygulamalı pek çok alan sayesinde bilgilerini pekiştirme imkanı buluyorlar. Eğitim süresi 4 yıl olan bölümde öğrenciler ekstra bir yıl Rusça dil eğitimi almaktadır. Hazırlık sınıfları çok az sayıda öğrenciden oluşmakta ve hazırlık süresi ise yaklaşık 10 ay sürmektedir.

Rusça dilinde Tarih eğitimi almak büyük bir ayrıcalıktır. Hem ülkenin tarihini, hem de dünya tarihini son derece gelişmiş sınıflarda ve ülkenin en iyi tarih profesörlerinden öğreneceksiniz. Çifte diploma alacağınız bu eğitim sonrasında ülkemizde YÖK denklik sınavına girerek tarih kurumunda çalışabilir yahut enstitülerde araştırmacı olarak görev alabilirsiniz. Dilerseniz tarih öğretmeni olmak için pedagojik formasyon alarak kariyerinize başlangıç yapabilirsiniz. Bölümün iş imkanları oldukça fazladır çünkü Tarih mezunları arkeolog olarak da çalışabilirler. Aynı zamanda pek çok ülkede askeri personel olarak da görev almaları söz konusudur. Rudn Halkların Dostluğu Üniversitesi lisans eğitiminin dışında yüksek lisans ve doktora programları da olduğu için akademik bir kariyer yapmayı düşünenler yine çok cüzi rakamlar ödeyerek hayallerini gerçekleştirebilirler.

Rusça hazırlık okuyarak yabancı dilinizi geliştireceğiniz Tarih bölümü öğrencileri için sadece lise mezunu olmanız ve diplomanızla başvurmanız gerekiyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine giderek transkript belgenizi yahut diplomanızı verip başvuru işlemlerini hemen başlatabilirsiniz. Belli kontenjanlar dahilinde öğrenci kabul eden üniversite herhangi bir taban puan ya da sınav uygulaması zorunluluğunda bulunmuyor. Türk gençleri sene kaybetmeden ve üniversite sınavlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan hemen Tarih bölümüne kayıt yaptırabiliyorlar. Moskova’da okuyacak olmanın sayısız avantajını elde edeceğiniz bir öğrenim süreci sizleri bekliyor. Bu şansı değerlendirenler hayallerindeki mesleğe de kavuşmuş oluyorlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!